Caz ȘOCANT în Constanța! Adolescent de 15 ani reţinut de poliţişti după ce a băgat în comă un băiat de 13 ani
Un adolescent din Mangalia, în vârstă de 15 ani, a fost reţinut de poliţişti după ce a lovit cu pumnul în faţă un alt minor, de 13 ani, acesta fiind transportat în stare de comă la spital.
Potrivit primelor cercetări, agresiunea a avut loc în urma unui conflict iscat între cei doi pe Facebook, a precizat, sâmbătă, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Constanţa.
INCENDIAR! IRINA LOGHIN A FĂCUT RAVAGII CU PARTENERUL! FUEGO I-A PRINS TOCMAI CÂND… (GALERIE FOTO)
Ulterior, cei doi minori s-au luat la ceartă pe o stradă din Mangalia, după ce s-au întâlnit întâmplător.
BLESTEM ÎN LUMEA MONDENĂ! ANTONIA, ÎN STARE GRAVĂ! A FOST OPERATĂ DE URGENȚĂ! ALEX VELEA E LA PĂMÂNT
„Astăzi, în jurul orei 13,35, poliţişti din cadrul Poliţiei municipiului Mangalia au fost sesizaţi, prin apel 112, cu privire la faptul că pe o stradă din municipiu ar fi avut loc o altercaţie în urma căreia o persoană este inconştientă. Deplasaţi la faţa locului, poliţiştii au stabilit identitatea persoanelor implicate, fiind vorba despre doi minori de 13, respectiv 15 ani”, a declarat IPJ Constanţa, transmite Agerpres.
„Astăzi, cele două persoane s-au întâlnit întâmplător, iar minorul de 15 ani l-a lovit pe cel de 13 ani cu pumnul, în zona feţei. În urma incidentului, victima a fost transportată la spital în stare comatoasă”, a adăugat IPJ Constanţa.
În caz, poliţiştii continuă cercetările, fiind întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de vătămare corporală şi tulburarea ordinii şi liniştii publice.
Mai mult, agresorul a fost reţinut pentru 24 de ore, urmând ca duminică să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Mangalia cu propuneri legale.