Excursie de fițe pe bani publici: Edilul din localitatea prahoveanu Brebu pleacă în Miami și Las Vegas pe banii primăriei (VIDEO)
Primarii noştri caută hrană spirituală în Statele Unite. Aşa îşi descrie edilul din localitatea prahoveană Brebu, un drum peste ocean, acolo unde va merge să viziteze Miami şi Las Vegas. Alături de el mai merg şi alţi trei subalterni, probabil la fel de dornici să îşi hrănească sufletul. Și pentru ca deplasarea va fi din bani publici, primarul promite să le prezinte și un raport cetățenilor la întoarcere.
Primarul din comuna Brebu ţine cu orice preţ să trăiască visul american. Adrian Ungureanu vrea să ia la pas mai multe oraşe din Statele Unite precum Miami sau Las Vegas. E proiectul pe care l-au aprobat, la iniţiativa primarului, consilierii localităţii din Prahova.
"Mi-aș dori să-i duc pe tovarășii mei să vadă Las Vegasul. Niciodată nu este bine numai să stai, să mănânci, să bei și să clivetești, este bine totusi să ai și această hrana spirituală, hrană spirituală ce înseamnă? Excursia, înseamnă schimbul de experiență", a afirmat primarul din Brebu, Adrian Ungureanu.
Excursie de fițe pe bani publici: Edilul din localitatea prahoveanu Brebu pleacă în Miami și Las Vegas pe banii primăriei
#DIRECT_ONE_c3zupf#
Vizita va dura zece zile şi costă, nu mai puţin de 45.000 de lei. Este vorba în totalitate despre bani publici. Oamenii sunt revoltaţi.
"Ar fi trebuit să-i aloce pentru oamenii săraci, pentru cei care sunt nevoiași, nu să se plimbe ei. Nu e bine. Că avem nevoie de alte lucruri", afirmă aceștia.
Primarul și echipa sa va decola spre Statele Unite pe 28 mai și promite că la întoarcere le va prezenta locuitorilor un raport cu privire la vizita sa.