CRIME ÎN SERIE ÎN CARACAL / Gheorghe Dincă, dus la INML pentru expertiza medicală, după ce a susținut că a fost lovit în momentul descinderilor (VIDEO)
UPDATE: Gheorghe Dincă ar putearămâne în spital încă o săptămână, ceea ceva bloca accesul anchetatorilor DIICOT în casa sa.
UPDATE: Gheorghe Dincă cere eliberarea unuicertificat medico-legal în cazul său, potrivit unor surse judiciare.
Gheorghe Dincă, principalul suspect în cazul dispariției fetelor din Caracal, a fost dus joi dimineața la Institutul Național de Medicină Legală (INML) pentru efectuarea unei expertize medicale, informează B1 TV.
Dincă susține că în momentul descinderilor a fost lovit de polițiști și că are dureri.
Bărbatul a fost internat, miercuri, la Spitalul Penitenciar Jilava pentru a fi supus unei evaluări psihiatrice. Conform unor surse, Dincă va rămâne în spital, aproximativ o săptămână.
Între timp, bâlbele procurorilor în dosarul presupuselor crime din Caracal continuă. La o săptămână de la izbucnirea scandalului, anchetatorii încă se bat pe competența soluționării cauzei. Abia acum au cerut procurorii date de la compania de telefonie mobilă pentru a vedea expertiza mobilul lui Gheorghe Dincă. Deși n-au făcut încă cercetările obligatorii, anchetatorii se gândesc să-l ducă pe Dincă la detectorul de minciuni, chiar dacă persoanele cu probleme psihice nu pot fi supuse unui astfel de test.
Emisia video va porni imediat. Daca aveti un ad blocker activ va rugam dezactivati-l.