“Omul judecă prea uşor, nu cunoaşte sentimentele inimii”. Preotul care l-a înmormântat pe interlopul din Oradea, despre gestul lui Adrian Hladii
Bărbatul din Oradea care a ucis o tânără după ce ar fi surprins-o cu un alt bărbat a fot înmormântat marți.
Adrian Hladii a murit după ce s-a aruncat de la etaj, în încercarea de a scăpa de polițiști.
Un preot romano-catolic a fost cel care l-a înmormântat, preotul având un discurs împăciuitor cu privire la gestul lui Adrian Hladii.
„Să cerem mila lui Dumnezeu, pentru că de multe ori omul judecă prea uşor, pentru că nu cunoaşte sentimentele inimii. Cel care le cunoaşte în totalitate este bunul Dumnezeu. Dumnezeu nu ne-a creat pentru moarte, ne-a creat pentru viaţa veşnică. Dumnezeu nu vrea să-i judece pe cei păcătoşi, ci vrea să-i mântuiască. Nu putem avea parte de o adevărată iubire pe acest pământ, ci doar în Împărăţia Tatălui Ceresc”, a spus preotul, informează Bihoreanul.