PRIMA REACȚIE a Elenei Udrea după ce A PĂRĂSIT România! "ESTE O INFORMAȚIE OFICIALĂ" (VIDEO)
Elena Udrea a plecat peste hotare, mai exact în Atena. Fostul ministru a lipsit joi de la un termen al procesului în care este acuzată de finanţare ilegală a campaniei electorale din 2009.
“Judecarea apelului în dosarul Gala bute este la început, nu aproape de finalizare. Doamna Elena Udrea nu are în acest moment niciun fel de interdicție, niciun feld e măsură preventivă în niciunul dintre dosarele în care este cercetată. Este un om liber. Poate să circule oriunde dorește,
Din respect pentru instanță, elena Udrea a depus înscrisuri din care rezultă că dumneaei este internată la Atena pentru anumite proceduri medicale.
Era vorba de o procedură medicală programată cu mult timp înaine și nu era obligată să participe la ședința de judecată atât timp cât a fost reprezentată de apărătorii aleși. (…) Din câte știu se va întoarce la sfârșitul săptămânii ”, a declarat pentru B1 TV Veronel Rădulescu, avocatul Elenei Udrea.
Emisia video va porni imediat. Daca aveti un ad blocker activ va rugam dezactivati-l.
“Unii nu au avut somn si, dupa miezul noptii s-au apucat sa imprastie “pe surse” ca “Elena Udrea a parasit tara”!!!!!!
Asa, si??? Si ce daca “am parasit tara”??? Ce va agita atat de tare de nu dormiti noaptea din cauza mea? Sau ati primit ordin pe unitate sa va ridicati din scutece si sa va lamentati pe net?
“Am parasit tara” de nu stiu cate ori pana acum si o sa o mai “parasesc” oricand e nevoie. Ca plec cu treaba sau plec in vacanta, ma priveste fix pe mine.
La fel cum si daca as merge sa o vizitez pe Alina Bica in Costa Rica sau m-as plimba cu ea la Paris, ar fi fix problema noastra.
Asa ca pe loc repaus pana la noile ordine!
P.S. Cine chiar ar fi vrut sa se stie unde sunt zilele acestea, putea afla usor, nu e niciun secret, ba chiar este o informatie oficiala”, a scris Udrea pe Facebook.
Elena Udrea a fost condamnată la 6 ani de închisoare, în primă instanţă, în dosarul Gala Bute.