Primarul și viceprimarul din Curtea de Argeș au desfundat canalizarea din centrul orașului. Imaginile au devenit virale (VIDEO)

Publicat: 27 06. 2016, 16:01

Primarul și viceprimarul municipiului Curtea de Argeș ar fost surprinși în timp ce desfundau canalizarea pluvială de pe bulevardul central al orașului. Acesta a fost inundat în urma unei ploi torențiale, transmite Agerpres, citat de Hotnews.

Filmarea cu Constantin Panturescu și Gabriel Jubleanu a fost postată pe contul de Facebook al primarului. Cei doi apar în compania unui cetățean. Aceștia stăteau în apa care le ajungea până la genunchi și încercau să blocheze o gură de scurgere.

Intervenția a avut loc pe 24 iunie, la cateva ore după ce Constantin Panturescu și Gabriel Jubleanu au fost instalați oficial în funcție, cei doi purtând încă hainele pe care le-au avut la ceremonie.

Primarul și viceprimarul din Curtea de Argeș au desfundat canalizarea din centrul orașului