Accident grav în Suceava: Un microbuz a intrat într-o casă. Bilanțul victimelor (VIDEO)

Publicat: 15 06. 2019, 19:35

Accident grav, sâmbătă, într-o localitate din Suceava. Un bărbat a murit, iar o femeie a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce şoferul microbuzului în care se aflau a pierdut controlul volanului, informează B1 TV.

Un şofer de microbuz a murit sâmbătă de dimineaţă în Suceava, la Podul Coşnei, după ce a intrat cu maşina într-o casă, fiind strivit în cabină. Pompierii l-au găsit încarcerat şi fără viaţă, la câteva minute după accident.

Accidentul a avut loc în zorii zilei şi cea de-a doua victimă, femeia din dreapta şoferului, a suferit răni uşoare.

A intervenit modulul SMURD al Punctului de Lucru Poiana Stampei (autospecială cu accesorii pentru descarcerare și ambulanță SMURD), cu sprijinul unui echipaj SAJ.

Emisia video va porni imediat. Daca aveti un ad blocker activ va rugam dezactivati-l.