Un cadavru a fost descoperit plutind pe Siret. ISU: Bărbatul corespunde descrierii șefului de poliție Vrancea, Tomiţă Lazăr (VIDEO)
În dimineața zilei de joi a fost descoperit cadavrul unui bărbat plutind pe Siret, informează B1 TV.
ISU Vrancea a declarat că bărbatul corespunde descrierii șefului de poliție Vrancea, Tomiţă Lazăr, dispărut duminică seara în apele Siretului.
Tomiță Lazăr s-ar fi aruncat în apă, duminică, pentru a-și salva una dintre fete care se afla în pericol. A reuşit să o arunce mai spre mal, dar el nu a mai putut ieşi. Potrivit martorilor, Tomiţă Lazăr a mai ieşit de vreo două trei ori la suprafaţă după care a fost luat de curenţi şi a dispărut. Totul s-a petrecut în zona balastierei de la Bilieşti, la circa un kilometru în amonte de podul de cale ferată de la Suraia care traversează Siretul, unde ofiţerul se afla la o serbare câmpenească alături de prieteni. Cunoscătorii spun că râul este periculos în zonă, iar fata cea mică a ofiţerului, în vârstă de 24 de ani, nu ştia să înoate.(Detalii AICI)
http://static1.mediadirect.ro/mediaplayer/manager/preloader.swf