Vaslui: Tânăra violată de șapte băieți s-a întors la școală (FOTO)
Tânăra din Vaslui, violată de şapte băieţi pe un câmp în 2014 dă semne că îşi revine din trauma prin care a trecut.
Raluca Munteanu s-a întors la liceu şi încearcă să-şi termine studiile. Nu a reuşit să obţină o medie de trecere la Bacalaureat, iar acum e decisă să înveţe pentru a ajunge chiar şi la facultate.
De altfel şi apropiaţii fetei au declarat că tânăra se comportă normal şi că nu mai are probleme de integrare socială.
Raluca Munteanu, tânăra din Vaslui, violată, bătută şi umilită de şapte vecini din sat în anul 2014 încearcă acum din răsputeri să-şi refacă viaţa.
Tânăra se pregăteşte să-şi dea Bacalaureatul din nou, pentru că în toamnă nu a reuşit să obţină medie de trecere. Raluca pare să se fi reintregat în mediul său. În fotografiile suprinse de jurnaliştii de la Cancan la un an de la scandal se poate observa cum tânăra merge spre la liceu ca şi cum nimic nu s ar fi întâmplat.
![]()
Foto: cancan.ro
Fără să se uite n stânga sau în dreapta, Raluca aşteaptă liniştită autobuzul în staţie şi nu pare să schimbe nicio vorbă cu ceilaţi călători.
De altfel şi apropiaţii fetei au declarat că Raluca în momentul de faţă se comportă normal şi că nu are probleme.
Violul care a îngrozit o ţară întreagă a avut loc în luna noimebrie 2014 când eleva se întorcea de la şcoală. Pentru a ajunge mai repede acasă, Raluca Raluca s-a urcat intr-un autoturism în care se aflau doi tineri. Acestia au dus-o pe un camp şi au violat-o. Între timp, agresorii şi au mai chemat încă cinci prieteni, care la rândul lor au abuzat de ea.
După multe termene de judecată, magistraţii au decis ca cei şapte agresori ai Ralucări să stea ani buni după gratii.