Actorul care a aruncat cu bancnote spre Blatter a folosit și bani adevărați. Simon Brodkin: În FIFA poate există corupţie, dar poliţia elveţiană nu este coruptă. Mi-au înapoiat fiecare bănuţ (VIDEO)
Actorul Simon Brodkin, cunoscut sub numele personajului său Lee Nelson, a declarat că printre bacnotele aruncate în direcţia preşedintelui demisionar al FIFA, Joseph Blatter a folosit și bani adevăraţi, suma totală fiind de 600 de dolari, informează bleacherreport.com.
Brodkin a precizat că și-a recuperat banii înapoi, explicând că poliția nu este coruptă.
„Celor de la FIFA nu le venea să creadă. Până la urmă, nu m-a costat nimic, pentru că mi s-au dat toţi banii înapoi. Pot să vă asigur că în FIFA poate exista corupţie, dar poliţia elveţiană nu este coruptă. Mi-au înapoiat fiecare bănuţ”, a spus Brodkin.
Actorul britanic Simon Brodkin a fost pus sub acuzare de poliția elvețiană după ce FIFA a făcut o plângere la poliție în legătură cu incidentul. (Detalii AICI)