Google și-a lansat primul magazin la Londra: clienții pot ”zbura” deasupra planetei (VIDEO)

Publicat: 11 03. 2015, 17:06
Foto: captură Youtube

Google şi-a deschis miercuri, primul magazin, acolo unde clienților li se oferă posibilitatea de a ”zbura” pe deasupra planetei, cu ajutorul unui ecran uriaş denumit „Portal”, de a crea diverse logouri pe „Doodle Wall” şi de a urmări filme.

În plus, vizitatorii pot testa telefoane şi tablete Android, laptopuri Chromebook şi alte produse, scrie dailymail.co.uk.

Magazinul a fost plasat pe o arteră comercială din Londra, Tottenham Court Road, într-un spațiu al retailer-ului Curryscare. Acestaă zonă este faimoasă pentru spaţiile sale cu specific tehnologic.

”Suntem foarte entuziasmați de lansarea acestui magazin – primul de acest fel în întreaga lume”, a spus James Elias, director de marketing Google.

Acesta este primul magazin Google lansat sub brand propriu. În cadrul acestuia, vizitatorii vor putea călători în orice loc din lume folosindu-se de o tabletă şi de aplicaţia Google Earth.

Google și-a lansat primul magazin la Londra