ORIBIL! Femeie GRAVIDĂ în 9 luni, UCISĂ cu bestialitate: I-au furat copilul din PÂNTECE

Publicat: 17 05. 2019, 16:29
Sursa: Pixabay

Crimă oribilă în Chicago! Marlen Ochoa-Lopez (19 ani) era însărcinată în nouă luni atunci când a fost omorâtă și copilul i-a fost furat din pântece, scrie CNN preluat de digi24.ro.

Ea dispăruse pe 23 aprilie, după ce a cerut ajutorul pe un grup de Facebook intitulat „Help a Sister Out”. Femeia își dorea un cărucior dublu pentru că mai avea deja un copil. Cel puțin asta demonstrează mesajele postate pe social media. Iar varianta este confirmată și de un pastor apropiat familiei, care îi oferea sprijin.

Cum ea nu avea job, și avea mare nevoie de bani, la mesajele sale a răspuns o femeie care s-a oferit să o ajute pe tânără cu haine pentru bebeluș și alte obiecte necesare, pe care ea nu le folosise. A rugat-o pe adolescentă să o contacteze în privat.

Publicația notează că trupul tinerei a fost găsit marți în lada de gunoi a femeii care îi oferise ajutor, au declarat polițiștii. Legiștii au determinat că adolescenta fusese strangulată cu un cablu și copilul tăiat pur și simplu din pântece, a dezvăluit șeful adjunct al detectivilor din Chicago, Brendan Deenihan. Copilul a supraviețuit, însă se află la spital, în stare gravă.

Anchetatorii au descoperit o pistă spre autorii faptelor pe 7 mai. Atunci un prieten de-al victimei le-a dezvăluit polițiștilor câteva din mesajele pe care Ochoa-Lopez le-a schimbat cu Figueroa pe Facebook, înainte să dispară.