„Primii doi oameni” de pe Facebook se întâlnesc peste două săptămâni. Maniera inedită prin care Donald Trump și-a anunțat vizita în India
Donald Trump, președintele SUA, este unul dintre cei mai activi șefi de stat de pe Glob când vine vorba de comunicarea prin social media. De altfel, el a devenit autorul celui mai citit tweet în limba persană din istorie atunci când și-a exprimat afecțiunea pentru poporul iranian, subliniind că poziția fermă a Statelor Unite vizavi de Republica islamică se referă strict la conducători.
Ei, bine, sâmbătă, Donald Trump avea să-și suprindă din nou urmăritorii de pe social media, cu maniera inedită prin care și-a anunțat vizita în India.
„O mare onoare, presupun? Mark Zuckerberg afirma recent că «Donald J. Trump este Numărul 1 pe Facebook». Numărul 2 este premierul Modi din India. De fapt, chiar mă duc în India peste două săptămâni. Abia aștept!”, a scris Donald Trump, sâmbătă, pe Facebook.