Un reporter israelian a fost înjunghiat în timp ce testa o vestă de protecție (VIDEO)

Publicat: 07 01. 2016, 14:14
Foto: independent.co.uk

Moment dureros pentru un reporter israelian. Eitam Lachover a fost înjunghiat în spate chiar în timp ce testa o vestă rezistentă la asemenea atacuri, informează Daily Mail. Asta după ce cuţitul a lovit o zonă neprotejată din vesta de protecţie.

În timp ce realiza un material despre producerea unor veste care rezistă ala atacurile de cuţit, reporterul israelian a fost de acord să fie înjunghiat în spate pentru a demonstra eficienţa armurii. Experimentul a eşuat însă, iar bărbatul a fost înţepat uşor de cuţit. Ulterior, inventatorul vestei a explicat că arma albă a nimerit o zonă neprotejată.

„Rănile au fost superficiale, am fost cusut şi apoi m-au externat. Vă mulţumesc tututor pentru grijă!”, a scris el pe o reţea de socializare.

Anual, zeci de evrei cad victime atacurilor cu arme albe lansate de palestinieni. Ultimul val de violenţe, izbucnit în luna septembrie, a făcut 21 de morţi şi zeci de răniţi printre israelieni.

Un reporter israelian a fost înjunghiat în timp ce testa o vestă de protecție

#DIRECT_ONE_zqnirp#