Radu Banciu: Tudorel Toader l-a dus într-o stare vecină cu nebunia pe Liviu Dragnea (VIDEO)
Radu Banciu a vorbit în ediția de duminică a emisiunii ”Lumea lui Banciu” despre precizarea făcută de ministrul Justiției, Tudorel Toader, potrivit căreia o Ordonanță de Urgență nu poate fi adoptată în lipsa unei urgențe. Totul, în contextul în care Liviu Dragnea i-a reproșat recent că nu a dat OUG-urile pe Codurile penale.
”Excepțională declarația lui Tudorel Toader care a urcat ca simpatie în inimile multor români. Asta, sigur, nu-l face mai deștept, mai prezentabil, mai carismatic, dar îl face mai puțin laș și mai puțin libidions decât îl credeam. (…) Tudorel Toader i-ar fi prezentat, după o serie de ironii din ambele părți, lui Liviu Dragnea răspunsul final: «în lipsa urgenței, nu poate fi adoptată o ordonanță de urgență». Foarte bine spus pentru că nu este nicio urgență în România”, a comentat Banciu.
”De el se agață, în ultima perioadă democrația, libertatea și chiar viitorul României pentru că o OUG dată pe repede înainte, undeva atunci când se schimbă ora (…), poate să pună România direct pe butuci, să o ducă lângă Venezuela.
Domnul Toader, până la urmă, l-a dus într-o stare vecină cu nebunia pe Liviu Dragnea, nepermițându-i acestuia confortul de a se uita la România peste umăr în așteptarea dosarelor care îi vor limpezi, probabil, orizonturile în săptămânila următoare”, a mai spus Radu Banciu.
Emisia video va porni imediat. Daca aveti un ad blocker activ va rugam dezactivati-l.