Au fugit din calea războiului și au câștigat o casă de milioane de dolari, în Australia (VIDEO)
O familie originară din Africa a găsit o nouă viață și un trai de vis în Australia după ce au câștigat o casă de lux situată pe plajă în valoare de aproximativ 2 milioane de dolari americani și un premiu de 700.000 de dolari.
Tinerii au câștigat o casă și o sumă imensă de bani
Aristide și Esther, alături de fiica lor de trei ani, Tiffany, au părăsit Burundi, estul Africii, din cauza violențelor războiului civil și au căutat siguranță și o viață mai bună în străinătate.
După ce au locuit în tabere de refugiați și s-au străduit să-și câștige existența, aceștia au avut parte de norocul vieții lor.
Esther și Aristide s-au mutat în Australia pentru a scăpa de conflictele din țara lor și s-au angajat în sistemul sanitar.
Vezi această postare pe InstagramO postare distribuită de Hospital Research Home Lottery (@homelottery)
Refugiații și-au regăsit fericirea în Australia
Cei doi au cumpărat un bilet de loterie și au câștigat o casă complet mobilată și o sumă imensă de bani, care le-au adus fericire și recunoștință după greutățile pe care le-au întâmpinat în trecut.
„Am muncit mult pentru a avea o viață mai bună, pentru că obișnuiam să ne mutăm dintr-o țară în alta și pentru că era război după război”, a povestit Esther Mboneye pentru 9 News, citată de peroz.