Adrian Miuțescu, numit de premierul Ludovic Orban în funcția de președinte al Autorității pentru Administrarea Activelor Statului

Publicat: 30 12. 2019, 21:35
Foto: gov.ro

Premierul Ludovic Orban l-a numit, luni, pe Adrian Miuţescu, în funcţia de preşedinte al Autorităţii pentru Administrarea Activelor Statului, transmite Agerpres.

Potrivit mai multor decizii ale premierului, publicate luni în Monitorul Oficial, Adrian Miuţescu a fost numit în funcţia de preşedinte al Autorităţii pentru Administrarea Activelor Statului, iar Claudiu Constantin Năstasă – în cea de vicepreşedinte al instituţiei.

Premierul l-a eliberat din funcţie pe Daniel Geantă, fostul preşedinte al Autorităţii pentru Administrarea Activelor Statului, şi a decis, de asemenea, să-i elibereze din funcţiile de vicepreşedinte al Autorităţii pe Marian Vasiliev, Laurenţiu Chirvăsuţă şi Violeta Tudorie.