Ana Birchall, ministrul interimar al Justiției, prima reacție în cazul procuroarei care s-a sinucis

Publicat: 26 04. 2019, 14:53
Foto:Inquam Photos / George Calin

Ana Birchall, ministrul interimar al Justiției, a oferit prima reacție în cazul procuroarei Ramoa Daniela Buicu, fost purtător de cuvânt al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție, care s-a sinucis, vineri.

„Moartea Ramonei Daniela BULCU, fost purtător de cuvânt al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție, este o veste tragică.

Adresez cele mai sincere condoleanțe familiei sale, care se află acum într-un moment de grea încercare.

Totodată, asigurăm familia de întreg sprijinul nostru!

Dumnezeu să o ierte, iar familiei și rudelor îndurerate să le dăruiască alinare și întărire sufletească!”, a scris demnitarul pe pagina sa de Facebook.

Așadar, declarația Anei Birhcall vine în contextul în care procurorul Ramona Bulcu, fost purtător de cuvânt al Parchetului General, s-a aruncat vineri de la etajul 5 al instituției. (Detalii AICI)