Oana Florea (PSD): Facturile la gaze vor exploda, după modificarea OUG114
Deputata PSD Oana Florea avertizează că Guvernul PNL vrea să dea liber companiilor să stabilească ce prețuri vor ele pentru gazul natural livrat populației.
Potrivit acesteia, dezastrul pesntru români vine prin modificarea OUG114/2018, dată de Guvernul PSD, și va intra în vigoare de la 30 iunie 2020.
“Este clar de ce PNL vrea cu disperare#anticipate? Vrea voturile românilor înainte ca facturile să explodeze!”, este opinia Oanei Florea.
„Vă mai aduceți aminte care a fost una dintre primele măsuri ale guvernului Orban? E simplu! Scutirea de taxe pentru bănci și pentru coloșii care fac profituri uriașe din energie, la pachet cu eliminarea din legislație a limitei de preț pentru gazele vândute către populație, prin modificarea OUG114/2018.
Practic,#PNLa dat liber companiilor să stabilească ce prețuri vor ele pentru gazul natural livrat populației…dar de la 30 iunie 2020.
Este clar de ce PNL vrea cu disperare#anticipate? Vrea voturile românilor înainte ca facturile să explodeze!
ANTICIPATE=AUSTERITATE”, este mesajul PSD, postat pe Oana Florea pe Facebook-ul personal.