Victor Ponta, referindu-se la propria persoană: România chiar are nevoie de un prim-ministru liberal
Prezent la Bursa de Valori Bucureşti pentru lansarea primei emisiuni de titluri de stat pentru persoanele fizice, premierul Victor Ponta a declarat, referindu-se la propira persoană, că România are nevoie de un prim-ministru liberal, informează Mediafax.
Victor Ponta a dat asigurări că Guvernul va ajuta în continuare la dezvoltarea pieţei de capital în România, ţinând cont că interesul investitorilor a crescut în ultimii ani.
În momentul în care directorul general al Bursei de Valori Bucureşti, Ludwik Sobolewski, i-a mulţumit pentru sprijinul acordat dezvoltării pieţei de capital, Ponta a răspuns, râzând: „Ştiţi, România chiar are nevoie de un prim-ministru liberal”.