Argint pentru România: Gimnasta Larisa Iordache, locul 2 la sărituri la CE Moscova

Gimnasta Larisa Iordache a câștigat, sâmbătă, o medalie de argint pentru România, în finala la sărituri de la Campionatele Europene individuale de la Moscova, arată Mediafax.

Larisa Iordache a primit nota 14.900 la prima săritură şi 14.033 la cea de-a doua, iar cu media de 14.466 a obţinut medalia de argint, pe care a împărţit-o cu olandeza Noel Van Klaveren, aceasta din urmă având aceeași medie.

Medalia de aur a fost cucerită de elvețianca Giulia Steingruber, cu media 14.750.

Prima medalie a României a fost obținută vineri, tot de Larisa Iordache, care a cucerit argintul la individual-compus.