City a câștigat Supercupa Angliei în fața lui Chelsea, scor 3-2. Pantilimon a greșit grav la golul doi al londonezilor (VIDEO)

Manchester City a câștigat, duminică, Supercupa Angliei, după ce a învins Chelsea Londra cu scorul de 3-2, portarul român Costel Pantilimon fiind titular în poarta trupei lui Roberto Mancini, arată GSP.

Deținătoarea Ligii Campionilor, Chelsea Londra, a deschis scorul în minutul 40, prin atacantul spaniol Fernando Torres, cu un șut de la opt metri. Londonezii au rămas în zece oameni, după ce Branislav Ivanovici a fost eliminat în minutul 50.

Manchester City a egalat prin golul marcate de ivorianul Yaya Toure, în minutul 53, cu un șut din afara careului, prelând apoi conducerea prin golul argentinianului Carlos Tevez, în minutul 59, cu un șut superb din afara careului, direct în vinclul porții adverse.

City a mai înscris o dată, în minutul 65, prin francezul Samir Nasri, cu o reluarea magnifică cu exteriorul. Chelsea a redus din diferență în minutul 75, golul fiind marcat de Bertrand, după ce anterior, Pantilimon a respins complet greșit un șut expediat de unul dintre jucătorii adverși.

Vezi AICI rezumatul partidei dintre Manchester City și Chelsea Londra.

Ultima oră
12:51 - PSD: Am atacat în instanță măsura restrângerii disproporționate a participării la mitinguri (DOCUMENT)
12:34 - COVID-19: Obiectivul privind vaccinarea cu cl puțin o doză a 70% din populația adultă, atins în SUA
12:30 - Juan Carlos I și-ar dori să revină în Spania. Suspectat de nereguli financiare în țara sa, regele emerit spaniol duce o viață de lux în Emiratele Arabe Unite
11:47 - Spargeri auto în serie în Grecia. Românii, luați la țintă de hoți: „Poliția nu face nimic”
11:35 - Larisa Iordache: „Am încercat și am sperat până în ultima clipă pentru această finală olimpică. Din păcate, iar, drumul meu este împietrit…”
11:25 - Cod galben de disconfort termic ridicat în București și în 10 județe, valabil în intervalul 2-5 august. Dinu Mărășoiu: Chiar și nopțile sunt călduroase (VIDEO)
11:17 - Anchetă în cazul atletei Krystsina Tsimanouskay, forțată să părăsească Jocurile Olimpice, după ce l-a criticat pe Lukașenko. Belarus riscă sancțiuni dure
10:51 - Produse expirate de ani de zile la o terasă din Timiș. Sorin Șușanu, pe B1 TV: Discutăm despre o gamă largă de produse. Inclusiv condimentele și produsele din trusa medicală erau expirate (VIDEO)
10:45 - Lider al opoziției din Belarus, găsit mort în Ucraina. Autoritățile de la Kiev investighează o posibilă crimă
10:25 - Explozie la sediul central al IGSU din București. Un electrician a suferit arsuri grave și a fost dus de urgență la Spitalul Floreasca (VIDEO)