Doi ofițeri SRI ar fi participat la o ședință a Consiliului Superior al Magistraturii, la care s-a discutat despre independența justiției (VIDEO)

Doi ofițeri SRI ar fi participat la o ședință a Consiliului Superior al Magistraturii, la care s-a discutat despre independența justiției (VIDEO)

Dezvăluiri incredibile despre implicarea serviciilor în activitatea justiţiei. Doi ofițeri SRI ar fi participat la o ședință de lucru a unei comisii CSM, în 17 noiembrie 2014.
La lucrările ședinței au participat și Florin Cosmoiu, directorul Centrului Național Cyberint, departament din SRI care se ocupă de siguranța cibernetică, și Coralia Panaite, de la Direcția Juridică a SRI.

Dezvăluirile au fost făcute de doi foşti ofiţeri ai serviciului, Ion Dedu și Daniel Florea, informează EVZ.

Doi ofițeri SRI ar fi participat la o ședință a Consiliului Superior al Magistraturii

#DIRECT_ONE_sfhdwc#

Ședința s-a numit ”Independența și responsabilizarea justiției, eficientizarea activității acesteia și creșterea performanței judiciare; integritatea și transparența sistemului judiciar”, iar coordonatorul a fost judecătorul Mircea Aron.

Potrivit documentelor, comisia CSM a decis ”constituirea unui grup de lucru coordonat de domnul judecător Nicolae Horatius Dumbravă, care să analizeze aspectele pe care le presupune încheierea acordului de cooperare preconizat”.