PSD a anunţat un nou mare MITING electoral la care ar urma să ia parte ZECI DE MII de participanţi, toţi în ALB

Vineri, PSD susține un miting electoral la Craiova la care va participa şi Liviu Dragnea şi la care ar urma să ia parte 40.000 de persoane, anunţă News.ro.

Mitingul este programat să înceapă la ora 16:00, iar participanţilor li s-a cerut să se îmbrace în alb, la fel ca la mitingul de la Bucureşti din iunie 2018.

Printre participanţi se vor mai număra şi Lia Olguța Vasilescu, precum şi senatorul Claudiu Manda.

”Ne vedem mâine la miting, în Craiova. Vom fi peste 40.000 de oameni”, a scris Claudiu Manda, într-o postare de pe pagina sa de Facebook.

„Tu știi deja că social-democrații români sunt patrioți adevărați. Pentru că tot ce a făcut PSD pentru România, acasă sau la Bruxelles, o dovedește.Să ne uităm doar la ultimii doi ani de guvernare.

Partidul Social Democrat a reușit să ridice România în clasamentele europene și să ne așeze, ca țară, pe acea poziție onorantă pe care o merităm”, a adăugat Claudiu Manda.

Tags:
Ultima oră
19:19 - Primarul din Tulcea se plânge că alertele de drone alungă turiștii din Delta Dunării / Ce s-a schimbat în bine
18:49 - Eurovision 2026 | Teleradio Moldova, reacție în scandal: „Juriul care a acordat punctajul nu reprezintă poziţia instituţiei” / Cum răspunde o jurată acuzației de „românofobie”
18:18 - Alexandra Căpitănescu, discurs la întoarcerea acasă: „Sper ca România să își susțină și mai mult artiștii, să înțeleagă că nu toți sunt la fel și că fiecare om e diferit. Să dăm voie artiștilor să experimenteze, să fie ei!” (VIDEO, GALERIE FOTO)
17:40 - Irineu Dărău: E mai multă liniște în Guvern după plecarea PSD-iștilor. Aveau un discurs dublu / Cred că USR și PNL trebuie să aibă o strategie coordonată
17:09 - O fată de 15 ani a murit după ce a căzut de pe terasa unui bloc din București. Cum s-a produs tragedia
16:36 - Concluzia lui Mihai Trăistariu, după performanța Alexandrei Căpitănescu la Eurovision: „Dacă ai o voce foarte bună, treci de votul politic și de alte ciudățenii” (VIDEO)
16:14 - Ministrul Darău (USR): Am găsit situaţii foarte grele și multă nepăsare la companiile de stat / Noii manageri vor avea indicatori de performanță foarte ambițioși
15:52 - Votul de la Eurovision 2026, explicat de o jurată din Republica Moldova. De ce au fost diferențe enorme față de public
15:46 - De la prima consultație la tratamentul final: cum arată pas cu pas relația dintre pacient și dentist la Dental Chic Cluj-Napoca
15:07 - Bistrița: Fiul viceprimarului din Prundu Bârgăului găsit decedat într-o râpă. Care sunt primele concluzii ale anchetatorilor