Bărbatul deghizat în femeie, care a făcut ravagii în România. Cine e Trandafir, individul care se recomanda “Maria” și a păcălit mai mulți bărbați: “M-a hipnotizat pe loc” (FOTO)

Bărbatul deghizat în femeie, care a făcut ravagii în România. Cine e Trandafir, individul care se recomanda “Maria” și a păcălit mai mulți bărbați: “M-a hipnotizat pe loc” (FOTO)
Sursa foto: Antena 3 CNN

Un bărbat deghizat în femeie a făcut ravagii în România, după ce a păcălit mai mulți bărbați. Una dintre persoanele păcălite de individul deghizat este și un funcționar public, care a spus “M-a hipnotizat pe loc”.

Cum acționa bărbatul deghizat în femeie

Trandafir Bănică, bărbatul deghizat în femeie, e proaspăt ieşit din puşcărie, dar s-a apucat din nou de furat, informează Antena 3 CNN.

Metoda prin care acționa el era ceva mai diferită față de altele. Ţintele lui erau bărbaţii în vârstă, pe care i-a păcălit că este, de fapt, femeie. Trandafir Bănică le promite servicii sexuale, apoi le furabanii.

Niciuna din victimele sale nu au bănuit măcar că întâlnirea pe care au avut-o cu Trandafir nu a fost, de fapt, cu o femeie. Aceștia au aflat abia la poliţie, când făptașul a fost prins.

Trandafir, se recomanda cu numele de Maria. Un funcționar public a povestit cum a căzut în capcana lui.

„M-a abordat o doamnă… doamnă am crezut că este. M-a pipăit cu o mână şi cu cealaltă mi-a sustras banii..M-am intimidat aşa, un pic. Ajungând la muncă, am constatat că nu mai am banii în buzunar. Peste 5.000 de lei”, a precizat victima bărbatului deghizat în femeie.

Bărbatul păcălit de „Maria” spune că nici măcar nu s-a gândit că “Maria” e, de fapt, bărbat.

„M-a hipnotizat pe loc. Am înţeles că are şi un talent din acesta..Avea un vino-ncoa. Avea un fes pe cap. Am văzut că avea un tatuaj pe mână. Când mi-au spus domnii de la Poliţie că e bărbat, am râs să ne prăpădim”, a mai spus bărbatul.

Sursa foto: Antena 3 CNN

Ce a spus Trandafir, care se recomanda cu numele de Maria

Ridicat de poliţişti pentru alte fapte similare, Trandafir Bănică și-a spus partea lui de poveste:

„Ei ştiau că sunt trans, dar le plăcea, le plăcea. Le plăceau tranşii. Nu le luam niciun bun, ei îmi dădeau cu mâna lor. Nu mă plăteau, erau foarte nesimţiţi”, a explicat Trandafir Bănică.

Poliţia Capitalei a precizat că din martie şi până în prezent, un bărbat în vârstă de 52 de ani, deghizat în femeie, ar fi profitat de neatenția mai multor victime şi ar fi sustras de la acestea mai multe sume de bani.

Ultimele victime au 74 şi 69 de ani, iar sumele sustrase de la aceştia ajung la aproape 20 de mii de lei. În anul 2023, Trandafir Bănică a fost condamnat la nouă luni de închisoare pentru furt calificat.