Accident în Capitală: 10 persoane dintr-un autobuz RATB au fost rănite în urma coliziunii cu un autoturism (VIDEO)

Panică în apropiere de Palatul Parlamentului după ce un autobuz RATB s-a izbit de un autoturism. 10 dintre călătorii din autobuz au suferit multiple traumatisme, din fericire minore. 7 dintre ei au fost transportaţi însă la spital pentru mai multe investigaţii.

Mai multe persoane au fost rănite în urma coliziunii unui autobuz RATB cu un autoturism în apropierea Palatului Parlamentului din Capitală. De vină pare a fi un alt şofer care a virat brusc, manevră ce i-a derutat pe şoferul autobuzului şi pe cel al maşinii lovite.

"Conducătorii auto au fost testați și nu au consumat bauturi alcoolice. Acest conducător auto care se presupune că ar fi vrut să întoarcă urmează să fie identificat dacă acesta exista" a declarat Ovidiu Munteanu de la Poliția Rutieră.

10 oameni au fost raniti în urma accidentului, dar numai 7 au dorit sa mearga la spital.

"Victimele, cele 7, au fost transportate la spital de către 4 ambulanțe. Erau conștiente, în stare stabilă, cu traumatisme ușoare la membre, torace sau cap" a declarat un reprezentat al forțelor care au intervenit.

Dintre victime, două au fost transportate la Spitalul Bagdasar Arseni, trei raniți au fost duși la Spitalul Universitar, iar alți doi au ajuns la Spitalul Floreasca.

Accident în Capitală: 10 persoane dintr-un autobuz RATB au fost rănite în urma coliziunii cu un autoturism

#DIRECT_ONE_phmckh#

Ultima oră
21:14 - Mai mulți neafiliați aleși pe listele AUR, SOS, POT și PSD s-au alăturat grupului parlamentar al PNL. Cum explică Bolojan: „Eu nu am încurajat traseismul politic, dar…” (VIDEO)
20:57 - Programul Rabla primește bani în plus în 2026. Ministerul Finanțelor majorează bugetul AFM cu 100 de milioane de lei
20:56 - Cine ar trebui să facă noul guvern? Negoiță (PSD): „Cine a spart geamul trebuie să pună altul în loc, așa dictează bunul simț” / Întrebat despre relația bizară PSD-AUR: „Suntem în zona de ridicol” (VIDEO)
20:50 - ONU avertizează asupra unei posibile crize alimentare globale. Cum poate afecta Strâmtoarea Ormuz prețurile alimentelor
20:37 - Robert Negoiță (PSD) explică de ce i-a luat apărarea lui Bolojan: Eu cred cu tărie că România are nevoie de reforme (VIDEO)
20:24 - România și Polonia își întăresc legătura economică. Mircea Abrudean vorbește despre investiții cu impact real
20:14 - Robert Negoiță (PSD): Eu n-am înțeles prea bine de ce a fost dat jos Bolojan. Cei care au votat moțiunea de cenzură sper că au și un plan acum (VIDEO)
20:11 - România marchează Ziua Eroilor prin ceremonii militare și religioase. Cum vor avea loc manifestările din București și din țară
19:59 - Bucureștiul schimbă regulile pentru evenimentele private. PMB vrea mai puține blocaje și festivaluri mai bine organizate
19:49 - Tanczos Barna, dezvăluiri despre formarea Guvernului Bolojan: „Nu era nimeni care să vrea să fie premier și să evite dezastrul bugetar. A acceptat Bolojan. De ce să renunțe acum?”