Mark Zuckerberg, fondatorul Facebook, a postat pe pagina sa un filmuleț realizat de tatăl lui, în urmă cu mulți ani, atunci când acesta a aflat că a fost admis la Universitatea Harvard.
CEO-ul Facebook, considerat unul dintre cei mai bogați oameni ai lumii, va primi anul acesta o diplomă onorifică de la Harvard, la 12 ani după ce a renunțat la cursurile acestei universități. Acesta a considerat că are nevoie de timpul său pentru că încă de atunci lucra la construirea celei mai populare rețele sociale de astăzi.
Mark Zuckerberg nu a regretat nicio clipă decizia pe care a luat-o, căci succesul i-a zâmbit mai repede decât credea, și nu este singurul care a renunțat la cursurile universitare pentru o astfel de invenție care a schimbat istoria lumii. Și Steve Jobs, creatorul Apple, a renunțat la cursurile de laReed College pentru a înființa celebrul gigant IT. De asemenea,Bill Gates, cel care fondatMicrosoft, poate fi pus pe aceeași listă.
Cu toate că nu a urmat cursurile Universității Havard, Mark a fost foarte fericit când a aflat că a fost admis. Reacția acestuia a fost surprinsă de părinții săi cu telefonul mobil și acum a ajuns pe internet.
#DIRECT_ONE_jo54n9#