Autoritățile din Timișoara iar s-au făcut de râs. O stație pentru vaporașe recent inaugurată a primit un nume… inedit (FOTO)

Autoritățile din Timișoara iar s-au făcut de râs. O stație pentru vaporașe recent inaugurată a primit un nume... inedit (FOTO)
Foto:en.wikipedia.org

Gafă incredibilă făcută de autoritățile din Timișoara! O stație pentru vaporașe recent inaugurată pe malul Begăi a primit un nume inedit, după cum arată B1 TV. Aceasta se numește, potrivit panoului proaspat instalat, Gheorghe Coposu!

Greșeala a fost descoperită chiar de un fost purtător de cuvânt al Primăriei, Flavius Boncea.

”Reabilitarea malurilor Begăi este facută de Gheorghe Ciuhandu, iar stația de lângă Michelangelo este în Parcul Corneliu Coposu. Și, cumva, trebuia găsită o soluție pentru împăcarea ambelor personalități. Urmează stația Corneliu Ciuhandu, cu debarcaderul pe partea stângă”, a comentat fostul angajat al Primăriei, pe Facebook.

Ulterior, autoritățile locale au recunoscut greșeala și au anunțat că panoul va fi înlocuit.

Foto:tion.ro