Descoperire șocantă pe Dunăre! Oamenii s-au crucit când l-au văzut plutind! E un adevărat MONSTRU MARIN

Autoritățile gălățene au fost în alertă joi după ceun mourn de circa 1,7 metri lungime, mort, intrat în putrefacţie a fost văzut plutind pe Dunăre.

Din primele informaţii, se pare că exemplarul este tăiat pe burtă, astfel că oamenii legii fac cercetări pentru a stabili dacă este vorba despre infracţiunea de braconaj, scrie news.ro.

ŞOC ÎN TELEVIZIUNE! TEO TRANDAFIR A LUAT UN PUMN DE PASTILE! IMAGINI DE GROAZĂ

Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Galaţi, comisar şef Gabriela Costin, poliţiştii de la Transporturi Navale, împreună cu specialiştii de la Agenţia Naţională pentru Pescuit şi Acvacultură au demarat cercetări după ce la IPJ Galaţi a fost transmisă o sesizare conform căreia, pe malul Dunării, poate fi observat un sturion tăiat pe burtă.

VEȘTI TRAGICE PENTRU ROMÂNI! GATA, VINE MARELE CUTREMUR! GHEORGHE MĂRMUREANU A FĂCUT ANUNȚUL! IMAGINI DE COȘMAR (GALERIE FOTO)

Potrivit estimărilor, un morun de asemenea dimensiuni are cel puţin 15 kilograme de icre, preţul unui kilogram de caviar, la negru, pornindde la 500 euro.

FĂRĂ LIMITE! LOREDANA GROZA, CU SÂNII GOI, ÎN DIRECT LA TV! CĂLIN GOIA NU SE AȘTEPTA SĂ I SE ÎNTÂMPLE UNA CA ASTA (GALERIE FOTO-VIDEO)

Tags: