Celebrul actor britanic Idris Elba, devenit celebru după ce a jucat în 2002 în serialul „The Wire”a anunțat luni pe contul său de Twitter că a fost testat pozitiv cu noul coronavirus.
În această dimineață, am fost testat pozitiv la Covid-19. Mă simt bine, nu am simptome pentru moment dar sunt izolat de când am descoperit că am fost expus la virus”, a precizat starul.
„Rămâneți acasă și fiți pragmatici”, a adăugat actorul de 47 de ani, fără a preciza în ce țară se află în prezent.
Actorul a precizat că a făcut testul pru că a intrat în contact cu o persoană infectată cu noul coronavirus.
„M-am testat deoarece mi-am dat seama că am fost expus la cineva care a fost și el testat pozitiv”, a continuat el, în acest mesaj video în care insistă asupra măsurilor de igienă și de „distanțare socială”.