Cazul fiului ofițerului SRI Gheorghe Șerban ucis la Iași se complică. După ce au audiat aproximativ 400 de persoane, anchetatorii nu au o pistă sigură. Oamenii legii spun că ar putea fi vorba despre un accident nefericit și nu despre o crimă.
Elevul Sabin Șerban, 18 ani, a fost găsit de tatăl său, colonelul SRI Gheorghe Șerban, în data de 11 noimebrie, pe podeaua de la intrarea din casă, în hol, într-o baltă de sânge şi cu un cuţit înfipt în spate.(Detalii AICI)
Surse judiciare au precizat pentru „Adevărul“ că varianta unei posibile crime nu a fost în totalitate înlăturată, însă cea a accidentului este mult mai plauzibilă, raportat la probele adunate până luni de anchetatori. Sursele nu au detaliat modul concret în care ar fi putut surveni accidentul.