”În fiecare zi în care lucrez e o zi de sărbătoare!” Daea, răspunsuri FABULOASE la întrebările jurnaliștilor (VIDEO)

Petre Daea, ministrul propus al Agriculturii, s-a prezentat în fața comisiei parlamentare de specialitate pentru a primi avizului necesar. După discuția cu aleșii, acesta a răspuns, în stilul caracteristic, la întrebările jurnaliștilor.

Întrebat dacă i s-a reproșat vreodată stilul în care vorbește, Daea a răspuns: ”văd că o faceți dumneavoastră și e bine că o faceți, înseamnă că exist!”.

Acesta a insistat că știe foarte bine programul de guvernare în forma modificată, dar în fața comisiei a prezentat un plan propriu de acțiune. El a mai spus că va proceda ca până acum, în sensul în care va munci foarte mult și va da declarații la televizor doar când va avea ceva important de comunicat.

”Eu știu foarte multe lucruri și cele care-mi aparțin în primul rând și stărui asupra acestor elemente. (…) Cine a spus că nu știu (programul de guvernare)? Sunt lucruri pe care le cunosc, dar sunt lucruri pe care trebuie să le aduc la îndeplinire eu. Dar programul meu pentru agricultură e separat, cu obiective pe care le-am prezentat în fața comisiei”, a declarat ministrul propus al Agriculturii.

”În fiecare zi în care lucrez e o zi de sărbătoare!” Daea, răspunsuri FABULOASE la întrebările jurnaliștilor

#DIRECT_ONE_252zcw#

Întrebat dacă a fost surprins când a aflat că PSD îl vrea ministru și în Cabinetul Tudose, Daea a răspuns: ”eu nu sunt surprins și nu am fost și știu un singur lucru: că am venit la muncă. Am spus că n-o să particip de prea multe ori la televizor, ci doar când am de transmis ceva pentru țară și m-am ținut de cuvânt”.

Întrebat în legătură cu activitatea sa concretă în cadrul ministerului, Petre Daea a susținut că lucrează de dimineață până seară în timpul săpămânii, iar sâmbătă, duminică și noaptea e pe teren.

”Când mă trezesc e o problemă personală!”, a mai susținut Daea, răspunzând jurnaliștilor.

Acesta a mai precizat că, pentru el, ”în fiecare zi în care lucrez e o zi de sărbătoare”

Ultima oră
21:57 - Dungaciu a anunțat condițiile în care AUR va intra la guvernare: „Noi nu vrem să guvernăm cu PSD-ul”
21:28 - Tatulici, despre perspectiva de a se reface coaliția: Am uitat că PSD a făcut o groază de porcării? Acum e brusc rezonabil? / Ce spune despre Călin Georgescu (VIDEO)
20:53 - Mihai Tatulici, despre criza politică: Urmează săptămâna chioară. În mod natural, nu se va întâmpla nimic, poate doar o trădare (VIDEO)
20:24 - Valentina Pelinel și Cristi Borcea își țin copiii în lux cu măsură: „Milan a fost dus de mic, de tatăl lui, la pescuit. Îi duc și cu mijloace de transport în comun”
19:48 - Sondaj CURS: Călin Georgescu e în topul încrederii, AUR ar lua cele mai multe voturi la parlamentare / Ce încredere au românii în instituțiile statului și cum văd anticipatele
19:19 - Primarul din Tulcea se plânge că alertele de drone alungă turiștii din Delta Dunării / Ce s-a schimbat în bine
18:49 - Eurovision 2026 | Teleradio Moldova, reacție în scandal: „Juriul care a acordat punctajul nu reprezintă poziţia instituţiei” / Cum răspunde o jurată acuzației de „românofobie”
18:18 - Alexandra Căpitănescu, discurs la întoarcerea acasă: „Sper ca România să își susțină și mai mult artiștii, să înțeleagă că nu toți sunt la fel și că fiecare om e diferit. Să dăm voie artiștilor să experimenteze, să fie ei!” (VIDEO, GALERIE FOTO)
17:40 - Irineu Dărău: E mai multă liniște în Guvern după plecarea PSD-iștilor. Aveau un discurs dublu / Cred că USR și PNL trebuie să aibă o strategie coordonată
17:09 - O fată de 15 ani a murit după ce a căzut de pe terasa unui bloc din București. Cum s-a produs tragedia