Țiganii din Lugoj au DISTRUS un BMW cu toporul: Două CLANURI au scos jandarmii în stradă, din nou! (VIDEO)

Țiganii din Lugoj au DISTRUS un BMW cu toporul: Două CLANURI au scos jandarmii în stradă, din nou! (VIDEO)

Un nou scandal între clanurile de țigani zguduie Lugojul la doar 3 săptămâni după un sângeros conflict. Poliţiştii şi jandarmii au intervenit duminică după-amiaza pentru aplanarea unei tragedii.

De această dată scandalul a avut loc pe strada Bistrei, unde un autoturism BMW a fost distrus, iar geamurile unei case au fost sparte. Proprietarul maşinii distruse, Vişinel Şain susţine că mai multe persoane din clanul condus de Meilă Şain au intrat peste el în casă, pregătite de război. Potrivit lui Vişinel Şain, rromii din clanul advers i-au solicitat 25.000 de euro, scrie Bănățeanul.

„Au spus că dacă nu le dau bani să părăsesc Lugojul”, a declarat Vişinel Şain, potrivit căruia rivalii săi au atacat cu topoarele. Din imaginile surprinse la faţa locului, se poate vedea o maşină BMW distrusă cu geamurile sparte şi cu tabla tăiată cu toporul.

Şain Meilă nu a putut fi contactat pentru a exprima un punct de vedere. Zona în care a avut loc conflictul este împânită de poliţişti şi jandarmi pentru menţinerea ordinii şi pentru realizarea cercetărilor la faţa locului.

Țiganii din Lugoj au DISTRUS un BMW cu toporul: Două CLANURI au scos jandarmii în stradă din nou! (1)

#DIRECT_ONE_8o1pif#

Țiganii din Lugoj au DISTRUS un BMW cu toporul: Două CLANURI au scos jandarmii în stradă din nou! (2)

#DIRECT_ONE_zjt56u#

Țiganii din Lugoj au DISTRUS un BMW cu toporul: Două CLANURI au scos jandarmii în stradă din nou! (3)

#DIRECT_ONE_aylb1j #

Țiganii din Lugoj au DISTRUS un BMW cu toporul: Două CLANURI au scos jandarmii în stradă din nou! (4)

#DIRECT_ONE_d0zoz7#

Tags: