Un incendiu a izbucnit, în noaptea de joi spre vineri, la parcul de autovehicule al societăţii Transport Public SA din oraşul Tulcea, distrugând 50%din acesta.
Focul a început în garajul societăţii aflate în subordinea primăriei municipiului, pompierii intervenind cu opt autospeciale la faţa locului.
Directorul societăţii, Dan Bălan, a declarat pentru Agerpres că incendiul a fost sesizat de paznicul societăţii în jurul orei 3:30 şi că deocamdată nu se cunoaşte cauza izbucnirii acestuia.
"În garaj ţineam autovehiculele care erau pregătite să plece pe trasee în această dimineaţă. Numărul total al autobuzelor deţinute este de 27. Unul este la Bucureşti, iar în garaj aveam 13 autovehicule. Sperăm că vom face faţă solicitărilor călătorilor în această dimineaţă", a declarat directorul Bălan.
În incendiu nu au fost înregistrate victime.
Un parc de autobuze din Tulcea, distrus în proporție de 50% într-un incendiu (VIDEO)
#DIRECT_ONE_j75bww#
Sursa video: Youtube – Tulcea News