CELE MAI TARI BANCURI CU MOLDOVENI: Mirosul de capră

Un francez, un neamt si un moldovean fac un pariu: Care rezista mai mult la mirosul de capra.

Se baga toti in grajd la capra si asteapta.

Dupa un sfert de ora iese neamtul.

Trece jumatate de ora, iese francezul.

Dupa inca un ceas iese capra.

Ultima oră
12:37 - Nicușor Dan, despre criza politică: „O să avem luni discuții, conform Constituției”. Care e „întrebarea esențială” pe care o va pune tuturor partidelor la consultări (VIDEO)
12:18 - Eurovision 2026: S-a stabilit ordinea de intrare în finală. Când cântă reprezentanta României și la ce număr poate fi votată
12:09 - Cum justifică Mihail Neamțu (AUR) prezența la învestirea dictatorului din Uganda: „Nu se jenează să invoce numele lui Hristos”
11:53 - Andreea Ibacka a vorbit despre violența în cuplu în plin divorț de Cabral: „Nicio femeie nu merită să trăiască în frică”
11:39 - Lora, dezvăluiri despre căsnicia traumatizantă cu Dan Badea: „Devenise agresiv fizic. Am urlat în pernă”
11:24 - Salariile starurilor de la Cupa Mondială. Jucătorul care câștigă singur mai mult de 200 de milioane
11:09 - Radu Miruță a respins bugetele la CFR Călători și CFR SA și a cerut refacerea lor: „Oficializau pierderi mai mari și datorii mai mari”
10:56 - Românii care vor să călătorească în Olanda, vizați de noi controale. Ce documente sunt obligatorii la graniță
10:47 - Nicușor Dan, la BSDA 2026 alături de fiul său. Președintele a venit cu Antim la standul F-35 și i-a arătat una dintre cele mai spectaculoase aeronave din lume (GALERIE VIDEO)
10:27 - Deputat PSD, surprins cu un al doilea Mercedes de peste 100.000 de euro: „Am rămas cu sensibilitate de când alergi pe holurile întunecate după mine” (VIDEO)