UPDATE 11.05: O ată persoană a murit duminică dimineața la Spitalul de Arși din Capitală. Numărul persoanelor care și-au pierdut viața în incendiul de la clubul Colectiv de vineri seară a ajuns la 29.
O tânără de 31 de ani a murit duminică dimineață la Spitalul Bagdasar, după ce suferise operație chirurgicală. Tânăra avea arsuri pe 70% din corp, informează B1 TV.
Printre ele se află și tânărul salvator din Clubul Colectiv, căutat mai bine de 36 de ore de prieteni și rude. (Detalii AICI)
Alți 35 de tineri răniți se zbat între viață și moarte. Starea lor este extrem de gravă.
La Spitalul de Arși se găsesc 14 persoane în stare critică. La Spitalul Militar, unde sunt internaţi la Terapie Intensivă 12 pacienţi, unul este intubat. Alţi cinci pacienţi sunt în stare critică pe căi respiratorii.
La Spitalul Universitar au rămas internați 24 de pacienți, dintre care 14 sunt în stare bună, fiind internați la chirurgie plastică, iar 10 sunt internați la Terapie Intensivă, unul dintre pacienți având o evoluție pozitivă.
Potrivit medicilor, primele 48 de ore sunt critice, evoluția stării lor de sănătate lor fiind imprevizibilă.