Dan Hotico se afla, în noaptea arestării, la volaunul unui autoturism, acesta având permisul suspendat, după ce, pe 25 iulie a fost implicat într-un grav accident rutier. Hotico se afla la volan sub influența alcoolului și izbit frontal un autoturism care circula regulamentar.
Echipajul de poliție rutieră i-a semnalt regulamentar oprirea, dar Hotico s-a “făcut că nu vede” și a încercat să scape continuându-și drumul.
Poliția rutieră a început urmărirea lui Dan Hotico pe străzile orașului Baia Mare.
Ajuns într-o zonă retrasă, Hotico și-a abandonat mașina după un bloc și a fugit. Acesta s-a ascuns între niște tufișuri, sperând că polițiștii nu îl vor găsi., informează ActualMM.
Din fericire, echipajul de poliție rutieră a reușit să îl prindă și să îl încătușeze pe Dan Hotico, patronul clubului de fotbal FC Maramureș Universitar Baia Mare.
Întrebat de polițisti despre permisul de conducere, Hotico a declrat că l-a pierdut.
Permisul de conducere al lui Dan Hotico a fost suspendat pe 25 iulie în urma unui accident rutier extremd e grav. Hotico se afla la volan sub influența alcoolului și a izbit frontal un autoturism care circula regulamentar.