Tragedie la Spitalul Județean de Urgență din Târgoviște unde un adolescent în vârstă de 13 ani s-a stins din viață. Rudele acestuia au povestit că băiatul a fost internat pe 26 decembrie și operat de apendicită acută gangrenoasă perforată, cu peritonită, fiind externat trei zile mai târziu.
Băiatul a fost adus înapoi la spital fiindcă se simțea rău, iar medicii au observat că apăruseră complicații, fiindcă fusese tratat cu antibiotice puternice. Acești au descoperit că băiatul suferea și de penumonie, ceea ce i-a complicat situația, informează DâmbovițaNews.
Miercuri după amiaza, băiatul a încetat din viață, iar rudele care au venit să ceară explicații au fost oprite doar cu mascații de la a nu agresa medicii. Conducerea spitalului a demarat o anchetă pentru a face lumină în acest caz.