Traian Băsescu, baie de mulțime la Festivalul Sâmbra Oilor: Am fost la această sărbătoare și când eram președinte. De fiecare dată, m-am simțit la fel de bine (FOTO, VIDEO)

Traian Băsescu, baie de mulțime la Festivalul Sâmbra Oilor: Am fost la această sărbătoare și când eram președinte. De fiecare dată, m-am simțit la fel de bine (FOTO, VIDEO)
Foto: facebook.com/PresedinteleTraianBasescu

Fostul preşedinte Traian Băsescu a participat, duminică, la Festivalul Sâmbra Oilor, din localitatea Huta-Certeze, din Satu Mare.

Cu această ocaizie, Băsescu, care deschide lista PMP pentru alegerile europarlamentare, a făcut o baie de mulţime şi a acceptat să se fotografieze cu oamenii veniți la eveniment.

Nu este prima dată când Traian Băsescu participă la această sărbătoare locală. De altfel, într-un mesaj postat pe Facebook, senatorul PMP aminteşte că a fost prezent la Sâmbra Oilor și în perioada în care era șef al statului.

”Sâmbra Oilor, Huta-Certeze, Satu Mare, o sărbătoare populară la care am fost și când eram Președinte în funcție. Şi acum, și de fiecare dată, m-am simțit la fel de bine. Aștept sărbătoarea de anul viitor!”, a scris Traian Băsescu pe contul său, unde a postat și câteva fotografii.

Sâmbra Oilor este sărbătorită în a doua duminică a lunii mai, pe dealul din Huta Certeze, la granita dintre județele Maramureș și Satu Mare.

Emisia video va porni imediat. Daca aveti un ad blocker activ va rugam dezactivati-l.

Traian Băsescu, baie de mulțime la Sâmbra Oilor: Am fost la această sărbătoare și când eram președinte. De fiecare dată, m-am simțit la fel de bine