După scandalul gravidei care a fost operată de hernie, medicii din spital spun că nu vor mai face gărzi suplimentare începând de la 1 septembrie.
Medicii au susținut că nu au fost sprijiniți de conducerea spitalului în cazul femeii gravide operate de hernie și au reușit să îi salveze viața, conform observatornews.
Aceștia se mai plâng de faptul că spitalul se află în renovare de aproape doi ani, iar ei sunt nevoiți să își desfășoare activitatea în condiții necorespunzătoare.
Cinci medici de la chirurgie au anunțat că nu vor să mai facă gărzi suplimentare de la 1 septembrie, o vor mai face doar pe cea obligatorie.
Veste proastă pentru pacienți, pentru că este posibil să nu mai aibă cine să se ocupe de ei dacă au nevoie de intervenții chirurgicale.