„360 de grade”, cu Alina Bădic: Zilele acestea vor scoate la iveală tot felul de secrete ale noastre / În același timp, pot fi spuse lucruri cu grad mare de neadevăr (VIDEO)

„360 de grade”, cu Alina Bădic: Zilele acestea vor scoate la iveală tot felul de secrete ale noastre / În același timp, pot fi spuse lucruri cu grad mare de neadevăr (VIDEO)

Astrologul Alina Bădic a explicat sâmbătă, în cadrul emisiunii „360 de grade” difuzată pe B1 TV, că în perioada următoare există o predispoziție de a scoate la iveală tot felul de secrete, de a ne destăinui, dar și de a spune minciuni. Astrologul ne-a îndemnat să fim atenți la vorbele celorlalți, pentru a putea distinge între adevăr și minciună, și să-i apreciem cu adevărat pe cei care sunt sinceri.

Citește și: Horoscop Alina Bădic pentru săptămâna 16 – 22 februarie: „Pentru Capricorni, perioada e plină de surprize” (VIDEO)

Alina Bădic: Să fim atenți ce cuvinte folosim și ce ni se spune

„Pe 14 februarie, de Ziua Îndrăgostiților, Mercur a intrat în exil în semnul Peștilor și e conjunct cu Soarele, care acum se găseșe pe ultimele grade în Vărsător.

Ce înseamnă această conjuncție, care ne propune evaluarea vorbelor, a cuvintelor?

Chiar am vorbit, la un moment dat, despre ecuația cuvânt pornit – cuvânt oprit, adică ce pornește de la noi și ce trebuie oprit, adică avem un soi de instictualitate, evident, cu Soarele conjunct cu Mercur.

Dar să vedem unde se duce această instinctualitate a vorbelor, pentru că Mercur nu e deloc confortabil în exil în semnul Peștilor și combustat de Soare. Mai e și destul de tensionat cu Uranus…

Ca atare, trebuie să fim atenți ce cuvinte folosim, ce spunem, cui îi spunem, cu cine discutăm. Nu vorbiți la impuls, vorbele pot fi formulate cu o oarecare dualitate. Vom vorbi și despre dualitatea vorbelor, ba chiar despre minciună și un soi de dezinvoltură nefirească”, a explicat astrologul.

Bădic: Zilele acestea vor scoate la iveală tot felul de secrete

„Zilele acestea vor scoate la iveală tot felul de secrete ale noastre, pe care le vom spune prin intermediul unor vorbe pe care nu putem să le ținem în frâu. Ele vor porni dinspre noi către Univers, către exterior, într-un mod foarte bizar și va trebui să vedem, să înțelegem ce facem cu aceste cuvinte și de ce pot fi ele pe undeva chiar periculoase”, a mai explicat Alina Bădic.

Astrologul ne-a îndemnat să fim foarte atenți la vorbele celorlalți, să vedem ce e adevăr și ce e minciună: „Pot fi spuse lucruri cu grad mare de neadevăr zilele acestea, cu atât mai mult cu cât poate aveți în harta personală un Mercur tensionat, prost aspectat, în exil sau aflat într-o poziție nefirească sau poate o Lună tot așa, tensionată”.

În același timp, trebuie să-i apreciem pe oamenii care ne spun adevărul, căci ei sunt realmente de păstrat.

Urmăriți B1TV.ro și pe
`