Vremea rea a făcut prăpăd în toată țara: Zeci de oameni răniți, accidente în lanț, copaci rupţi și acoperișuri smulse (VIDEO)

Vremea rea a făcut prăpăd în toată țara. Accidente rutiere pe bandă rulantă, acoperişuri smulse, copaci rupţi de vântul puternic şi drumuri blocate. Iar la munte zăpada a ajuns la jumătate de metru, informează B1 TV.

Vremea rea a făcut prăpăd în toată țara: Zeci de oameni răniți, accidente în lanț, copaci rupţi și acoperișuri smulse

#DIRECT_ONE_d3mx18#

Vremea extremă a făcut mai multe victime în ţară. În Timiş un bărbat de 53 de ani a murit pe loc după ce a fost lovit de o maşină. Bărbatul circula cu bicicleta, iar din cauza vântului puternic s-a dezechilibrat şi a căzut în faţa unei maşini.

A fost prăpăd pe mai multe drumuri din ţară, unde au avut loc accidente în lanţ. În judeţul Dâmboviţa, şoferul unui TIR a pierdut controlul volanului, iar mastodontul a derapat şi s-a răsturnat pe calea ferată, blocând traficul feroviar.

În urma ploilor abundente, Dâmboviţa a fost sub ape. Mai multe străzi au fost inundate, iar gospodăriile oamenilor au fost acoperite de apă.

În Târgovişte, după câteva ore de ploaie, şoseaua a devenit un lac imens. Nici în interiorul oraşului lucrurile nu au stat mai bine. Canalizarea nu a mai făcut faţă, iar mai multe străzi s-au inundat.

Din cauza vremii urâte mai multe curse aeriene au fost anulate, iar pasagerii au fost nevoiţi să aştepte ore în şir.

Iar la munte iarna şi-a intrat pe deplin în drepturi. Pe platoul Bucegi, zăpada a ajuns la peste jumătate de metru înălţime, iar vântul a bătut cu 80 de kilometri pe oră.

Meteorologii avertizează că şi în zilele următoare trebuie să ne aşteptăm la ploi abundente şi vânt puternic.