Un focșănean în vârstă de 49 de ani și-a pus capăt zilelor aruncându-se în fața unui tren Regio, imediat după ce a fost implicat într-un accident rutier. Bărbatul era căutat de polițiști după ce a fugit de la locul unui accident.
La locul tragediei s-au deplasat imediat polițiști de la Transporturi Feroviare, două echipaje ale ISU și unul de ambulanță. Impactul a fost atât de puternic, încât bărbatul a fost secționat de tren în mai multe bucăți, trupul acestuia fiind purtat pe o distanță de mai bine de 200 metri, scrie ziaruldevrancea.ro.
Mecanicul trenului a povestit că victima a apărut din iarbă și s-a aruncat pe șine. Bărbatul a fost identificat de cumnatul său, venit la locul tragediei. Polițiștii au avut în acel moment confirmarea faptului că cel care s-a aruncat în fața trenului este aceeași persoană căutată de polițiști.