Autorităţile din Caraş-Severin sunt în alertă după ce un poliţist şi iubita lui au fost găsiţi fără suflare, în propria locuinţă. Descoperirea macabră ar fi fost făcută de mama iubitei poliţistului, informează B1 TV.
Potrivit primelor informații, bărbatul ar fi lucrat la Poliția Transporturilor Oravița.
Cei doi erau logodiți și erau prinții unui copil mic.
Conform unor surse judiciare, citate de Evenimentul Zilei, cei doi ai fost găsiți semi-dezbrăcați, într-o baie de sânge. Trupurile celor doi se aflau în camere diferite.
Prima ipoteză luată în calcul de poliţişti este aceea că bărbatul de 37 de ani şi-ar fi înjughiat soţia în inimă, după care şi-ar fi pus capăt zilelor.
Primii care au intervenit au fost pompierii Inspectoratului pentru Situații de Urgență, pentru a debloca ușa. După ce a fost făcută descoperirea şocantă, locuința, dar și intrarea în bloc au fost izolate.
Procurorii au deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate în ce condiţii s-a produs tragedia.