Scandal în muzica lăutărească! Cornelia Catanga a ajuns aseară la Spitalul Floreasca pentru investigaţii medicale, după ce ar fi fost bătută de un coleg de breaslă.
Conflictul a avut loc într-un restaurant din Capitală, acolo unde Catanga susţinea un program artistic.
La un moment dat, lucrurile au degenerat, iar cântăreaţa povesteşte că a fost lovită în zona capului de către un acordeonist.
Nici soţul vedetei nu a scăpat. Pentru că a sărit în apărarea artistei, Aurel Pădureanu s-a ales cu o vânătaie. Cei doi soţi au fost duşi la secţia 1 de poliţie pentru audieri.
Scandalul dintre Cornelia Catanga și un acordeonist a avut loc cu puțin timp înainte de miezul nopții intr-un restaurant.
În urma conflictului, Cornelia Catanga a fost transportată la Spitalul Floreasca pentru investigații medicale. Acesta a refuzat internarea.
Vedeta a lansat o serie de acuzații la adresa acordeonistului.
„Marian Mexicanu consumă droguri”, a mai spus Cornelia Catanga.
Solista și soțul ei au fost audiați de polițiști, pentru a stabili cu exactitate cauza conflictului.