Scene șocante în Capitală, surprinse de o cameră de supraveghere. Un bărbat a furat mii de lei dintr-o sală de jocuri de noroc, după ce a amenințat cu cuțitul o angajată.
Incidentul a avut loc pe doi aprilie, în jurul orei 11.30, într-o sală de jocuri de noroc de pe Șoseaua Olteniței, Sectorul 4 al Capitalei, potrivit Știrile ProTV.
Pe imagini se vede cum, înainte să acționeze, bărbatul de 35 de ani ar fi urmărit-o puțin pe angajata sălii de jocuri de noroc. Apoi, individul o amenință pe tânără cu un cuțit și se repede la borseta acesteia, unde avea în jur de 6.800 de lei. După ce a obținut ceea ce și-a dorit, a fugit.
Polițiștii Capitalei l-au depistat abia marți. Bărbatul a fost reținut și a petrecut după gratii 24 de ore. Miercuri, s-a dispus arestarea acestuia pentru 30 de zile, fiind acuzat de tâlhărie calificată.