Botoșani: Un tânăr a fost arestat, după ce a adormit în patul unei bătrâne pe care voia să o violeze

Botoșani: Un tânăr a fost arestat, după ce a adormit în patul unei bătrâne pe care voia să o violeze
Foto: aradon.ro

Un bărbat de 22 de ani din Botoșani a fost arestat, după ce polițiștii l-au gasit in patul femeii pe care voia sa o violeze, transmite Protv.

Deși a adormit înainte să comită faptta, acest lucru nu îl scutește de pedeapsă.

Incidentul a avut loc în comuna Suharau din Botoșani. Bărbatul a băut, iar apoi a așteptat se se lase întunerucul pentru a merge în casa vecinei sale cu intenția de a o viola. A intrat peste ea și a lovit-o, însă din cauza stării de ebrietate, a adormit.

Bătrâna, în vârstă de 70 de ani, a sunat la 112, iar polițiștii l-au găsit dormind chiat în patul femeii.

Acesta a fost reținut i-ar magistrații au decis arestarea lui timp de 30 de zile pentru violare de domiciliu și tentativă de viol.

Victima a scăpat cu răni ușoare, iar dacă se va găsi vinovat, tânărul ar putea primi până la 10 ani de închisoare.