”Criminalule!” Sediul de campanie al lui Piedone a fost vandalizat. Acesta se victimizează și dă vina pe primarul interimar (VIDEO)

”Criminalule!” Sediul de campanie al lui Piedone a fost vandalizat. Acesta se victimizează și dă vina pe primarul interimar (VIDEO)

Încăpățânarea de a candida la primărie îi aduce probleme. Sediul de campanie al lui Cristian Popescu Piedone a fost vandalizat. Pe geamurile acestuia au fost scrise cuvintele ”asasinule” și ”criminalule”, iar Piedone dă vina pe ”oamenii primarului interimar Băluță”.

Această manifestare de protest s-a produs în contextul în care Piedone s-a înscris în PP-USL pentru a putea candida din partea acestui partid pentru Primăria Sectorului 4, deși el este vizat într-un dosar penal deschis după tragedia din ”Colectiv”. Mai mult, inițial, după ce a anunțat că va candida ca independent, Tribunalul București i-a respins candidatura pe motiv că nu a strâns suficiente semnături, iar unele dintre cele strânse chiar aparțineau unor minori.

Piedone, în schimb, nu pune această manifestare pe seama nemulțumirilor cauzate de candidatura sa, ci se consideră victima primarului interimar.

Cu asta se ocupa oamenii primarului interimar Baluta.

Domnule primar interimar neales, va rog sa mergeti pe strada si sa le spuneti oamenilor in fata ca sunt un criminal, sa ii auziti pe ei ce raspund, ce cred. Sau si mai bine spuneti-le de proiectele pe care le aveti pentru Sectorul 4, daca aveti. Nu va construiti campania electorala pe o drama!

Sa fim judecati la vot, pe 5 iunie!”, a fost mesajul lui Cristian Popescu de pe Facebook.

Sediul de campanie a lui Piedone a fost vandalizat

#DIRECT_ONE_w7hsdd#