Dosarul POLIȚISTULUI-PEDOFIL, preluat de Parchetul General. Individul a mai RECUNOSCUT o faptă! ȘOC! Pe cine a AGRESAT în anul 2009

Dosarul POLIȚISTULUI-PEDOFIL, preluat de Parchetul General. Individul a mai RECUNOSCUT o faptă! ȘOC! Pe cine a AGRESAT în anul 2009

UPDATE: Polițistul a mai recunoscut o faptă din anul 2009. Acesta a mai agresat o minoră de 14 ani tot într-un lift.

Dosarul poliţistului suspectat de pedofilie a fost preluat de Parchetul General.

Eugen Stan, agent al Brigăzii de Poliţie Rutieră, este cercetat pentru mai multe fapte de agresiune sexuală, unele asupra unor minori.

Judecătoria Sectorului 6 a dispus marţi arestarea preventivă pentru 30 de zile a poliţistului.

Eugen Stan a recunoscut în faţa procurorilor comiterea unui viol în 2012, cât şi acuzaţiile de pervesiune sexuală cu doi minori din data de 5 ianuarie. În plus, acesta este suspect în alte 15 cazuri de pedofilie care până acum aveau autor anonim. (Detalii AICI)