Fiica cea mare a lui George Becali a formulat o cerere de grațiere pentru tatăl său, trimisă deja președinției

Fiica cea mare a lui George Becali a formulat o cerere de grațiere pentru tatăl său, trimisă deja președinției

Cerere de graţiere pentru Gigi Becali. Fiica sa cea mare a patronului din Ghencea a formulat o cerere de graţiere, pe care a trimis-o preşedinţiei.

Această nouă solicitare de graţiere pentru Gigi Becali îndeplineşte condiţiile legii, şi asta pentru că fiica latifundiarului a împlinit 18 ani astă-vară. Totodată, ea este membru al familiei, condiţie esenţială pentru ca solicitarea să fie acceptată.

Avocații lui Becali au deja experiența a două cereri similare de grațiere, respinse însă de Administrația Prezidențială, dar se arată încrezători în acest dosar la care au anexat toate datele și documentele necesare.

Una dintre cereri a fost formulată de mama latifundiarului din Pipera, în timp ce o a doua a fost formulată de călugării de la Athos.

Fiica lui Becali a cerut grațierea tatălui său